Mirusiojo palaikų transportavimas

Daugybė biurokratinių dalykų, kalbos barjeras sunkią akimirką gali atrodyti neįveikiami. Jūs turite teisę gedėti, o organizacinius rūpesčius palikite mums, profesionalams. Mes dirbame 24 valandas per parą ir galime jums pasiūlyti kvalifikuotą pagalbą palaikų pargabenimui iš užsienio.  Patarsime kaip, ir padėsime gauti valstybės paramą 2000 eurų mirusiojo transportavimo išlaidoms padengti, suteiksime visus tam reikalingus tam dokumentus. Susisiekti su mumis galite bet kuriuo paros metu.

Mirusiųjų transportavimo sutartį galite atsiųsti čia

Viskas, ką jums reikės padaryti:

 • susisiekus su mumis patvirtinti užsakymą,
 • parašyti įgaliojimą (įgaliojimo poreikis priklauso nuo konkrečios šalies ir to, ar yra tenai artimųjų ae ne).

Garantuojame nuolatinį bendradarbiavimą

Jūsų individualiam atvejui bus paskirtas atsakingas darbuotojas, kuriam galėsite paskambinti bet kada ir sužinoti veiksmų (dokumentų rengimo, transportavimo) eigą konkrečiu momentu, kitus rūpimus atsakymus. Patyręs specialistas taip pat nuoširdžiai patars ir suteiks kitą aktualią informaciją, pavyzdžiui, apie kremavimo galimybes užsienio šalyse arba LR paramą už palaikų pargabenimą.

Mūsų įmonės komanda atliks už jus visas procedūras, atsižvelgdama į jūsų poreikius ir situaciją.

Veikiame plačiai

Visoje Europoje, kaimyninėse Artimųjų ir Vidurio rytų šalyse mūsų įmonė veikia tiesiogiai. Palaikų pervežimą iš tolimųjų egzotinių šalių vykdo Londone įsteigta dukterinė įmonė „Aizz company Ltd“ (www.aizz.co.uk). Operatyvių sprendimų ir veiksmų padeda pasiekti narystė tarptautinėje laidojimo įmones vienijančia organizacijoje FIAT-IFTA. Patikimų partnerių pagalba suteiksime klientams reikalingos informacijos apie įvykį ar padėtį bei pačiu greičiausiu būdu galėsime parengti reikiamus dokumentus ir organizuoti palaikų pargabenimą į gimtinę.

Parvežimas iš užsienio

Dokumentų tvarkymas ir mirusiojo pargabenimas paprastai užtrunka nuo 3 dienų iki kelių savaičių. Laikotarpis priklauso nuo konkrečioje šalyje galiojančios dokumentų ir leidimų išdavimo tvarkos bei nuo to, ar vykdomas tyrimas dėl mirties aplinkybių. Pats dokumentų rengimas ir leidimų gabenti mirusįjį gavimas dažniausiai užtrunka 2–7 darbo dienas.

 

Mūsų kolektyvas įprastai mirusiojo palaikams parvežti valdo tokį procesą ir atitinkamai atlieka reikalingus veiksmus:

 • susisiekia su reikalingomis užsienio instancijomis: policija, prokuratūra, teismo medicinos ekspertais, ambasados darbuotojais;
 • gauna visus reikiamus leidimus, mirties liudijimą, medicinos ekspertų išrašą;
 • rūpinasi tinkamu palaikų transportavimu (skraidinant oro linijomis naudojamas specialus karstas; pervežimams automobiliu – specializuotas transportas (esant poreikiui ir/ar kliento pageidavimui skiriamas specializuotas transportas su šaldymo įranga);
 • nuolat informuoja klientą apie dokumentų rengimo ir transportavimo eigą;
 • atlikę paslaugą, pateikia sąskaitas ir visus reikiamus dokumentus Lietuvos Respublikos paramai už palaikų parvežimą gauti.

Mūsų įmonės kvalifikuota komanda padės jums organizuodama ne tik palaikų parvežimus iš užsienio šalių, bet ir mirusiųjų palaikų pervežimą į užsienio šalis.

Dažniausiai bus organizuojami ir vykdomi tokie susiję veiksmai

 • informacijos surinkimas, reikalingų dokumentų surinkimas ir parengimas, apostilės gavimas (jei reikalinga), pasirūpinimas vertimais į reikalingas kalbas;
 • mirusiojo paėmimas ir saugojimas šaldytuve;
 • balzamavimas pagal oro linijų reikalavimus (jeigu siunčiama oro linijomis);
 • jei pageidaujama, mirusiojo palaikų paruošimas ir pašarvojimas atsisveikinimui.

Atvykimo šalyje taip pat organizuojame laidojimo paslaugas:

 • karsto pasitikimą, paėmimą iš oro uosto;
 • karsto pristatymą į nurodytą miestą;
 • laidotuves.

Apie mus kalba mūsų darbai
Kad ir kokia nepaprasta būtų jūsų situacija, mūsų įmonės kolektyvas pasirengęs parodyti profesionalų lygį ir suteikti nuoširdžią pagalbą sprendžiant su mirusiojo palaikų pargabenimu iškilusias problemas. Esame įpratę prie iššūkių ir lanksčiai reaguojame į nenumatytus atvejus. Mirusiųjų parvežimo klausimais nuolat padedame TV3 laidai „TV pagalba“.

Iš užsienio mirusiuosius esame parvežę ir rezonansiniais atvejais, tokiais kaip alpinistų žūtis Prancūzijoje 2013-aisiais ar nardymo instruktoriaus mirtis Maldyvuose 2015-aisiais.

Naudinga informacija:
Lietuvos respublikos Muitinės pateikiama informacija apie palaikų pargabenimą

Užsienio valstybėse mirusių Lietuvos Respublikos piliečių, užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės palaikus parvežti į Lietuvą galima tik gavus Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės arba konsulinės įstaigos (toliau – konsulinė įstaiga), akredituotos tai valstybei, kurioje mirė asmuo, leidimą ir pagal tos valstybės nustatytą tvarką. Jeigu užsienio valstybėje, kurioje mirė asmuo, nėra akredituotos konsulinės įstaigos, leidimą mirusiojo palaikus parvežti į Lietuvą išduoda artimiausia konsulinė įstaiga arba konsulinė įstaiga, kuriai pavesta suteikti konsulinę pagalbą Lietuvos Respublikos konsulinio statuto nustatyta tvarka. Išskirtinais atvejais leidimą mirusiojo palaikus parvežti į Lietuvą gali išduoti ir kita konsuline įstaiga. Leidimas turi būti vežamas kartu su karstu …plačiau

Vyriausybės patvirtinta tvarka dėl kompensacijų mirusiųjų parvežimui iš užsienio

Lietuvos Respublikos vyriausybės 2003 m. gegužės 20 d. nutarimas Nr. 618 “Dėl valstybės finansinės paramos užsienyje mirusių (žuvusių) Lietuvos Respublikos piliečių palaikams parvežti į Lietuvos Respubliką teikimo ir materialinės pagalbos teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams, nukentėjusiems užsienio valstybėse, taisyklių patvirtinimo” …plačiau

Mirusiųjų transportavimo sutartį galite atsiųsti čia